AKCE DTJ

Medailobraní 2018

Každý rok se pořádají sportovní hry všech DTJ, které jsou v České republice zapsány. V letošním roce se pořádaly v Pardubicích. V pátek 7.9.2018 jsme obsadili vlak směr Pardubice, naše 30 členné družsto, které se skládalo jak z dospělých , tak hlavně z dětských účastníků. V podvečerních hodinách jsme dorazili do Pardubic, krásnou 2,7km procházkou po městě jsme dorazili na vysokoškolské koleje, kde jsme se ubytovali. Hladoví a žízniví jsme obsadili nedalekou hospůdku, kde byli na nás milí. Natočili nám pivo a upekli nám i dětem pizzu :-)

V sobotu byl ten onen den. Zapsali jsme se do různých disciplín a mohlo se začít sportovat. Někteří z našich sportovců brali přípravu poctivě, chodili trénovat, psychicky se motivovali.... Začaly první sporty,kde jsme se nominovali: futsal, beachvolejbal,badminton, tenis,badminton, šipky,veslování na veslařském trenažeru, dětský tenis, stolní tenis děti hody nakoš, dětské multisportovní disciplíny.

Kluci z futsalu (Jan Beran, Tomáš Mališ st, Tomáš Mališ ml., Dalibor Holáň, Jiří Buroň, Petr Žlebek, Matěj Žlebek,Lukáš Drahorád) hráli velmi dobře. V sobotních odpoledních hodinách vyrcholilo finále o první místo. Byl to napínavý zápas., který skončil nerozhodně. Na řadu přišly penálty. Fanoušci a fanynky drželi pěsti, aby to dopadlo na výbornou. Ale asi nám chybělo štěstíčko, na roztřely jsme prohráli, druhé místo bylo naše.

Na kurtu plážového volejbalu si naše nadějná mládež věřila ve vítězství. Byly poskládány dvě 3členná družstva DTJ Vřesina (Bořek Vajda, Andreas Tsametis, Lucie Vajdová a Ema Rozumová, Lenka Beranová, Petr Žlebek) a jako soupeře jsme měli DTJ Květnou s dávným 2.ligovýnm hráčem volejbalu, který to měl stále v ruce. Zápasy nebyly vůbec lehké. Bořek a André v tom měli jasno, nic jiného než zlato neberou. O to víc byli rádi, když jej získali. :-), naše druhé družstvo bohužel nestačilo nad týmem Květné, skončilo na krásném třetím místě.

Hned vedle beach kurtu bylo veliké hřiště pro hru petanque. Celkově bylo přihlášeno 42dvojic, i my jsme měli zastoupen větší počet dvojic( Barbora Krčmářová a Bořek Vajda, Renáta aVioletta Tsameti, Eva Hrbáčová a Jana Rozumová, Sylva Krčmářová a Petr Krčmář), v sobotu v podvečer se do  čtyř nejlepších probojovaly naše dvě dvojice. ( Barbora Krčmářová,Bořek Vajda a Renáta, Violetta Tsameti). Jejich soupeři byli z DTJ Modřanky a podkládaná dvojice z DTJ Květná a  DTJ Taborville (USA).  Hrálo se na travnatém, přírodně nerovném terénu, což bylo pro všechny zajímavé a stejně obtížné. Nejlépe se s terénem vyrovnali Bára s Bořkem, kteří získali zlatou medaili, na stříbrné pozici bylo smíšené družstvo ČR a  USA, bronzoví skončili z Modřanky a bramborové skončily holky Renča s Vivčou.

V průběhu dne byl k dispozici hod na koš, kde si kdokoliv mohl přijít zaházet, sečíst si body z 20 pokusů, výsledky se zapisovaly. O to větší překvapení bylo v neděli při vyhlašování , naše umístněí na bedně. Na třetí pozici se umístil Tomáš Mališ ml. a na druhém místě byla Vivča Tsameti. Ten samý průběh byl i veslařský trenažér. Přišli jsme, nahlásili jsme se, zapli nohy do popruhů a veslovali děti 200m dospělí 500m na čas. Nejrychlejší veslařka byla z našeho DTJ Lenka Beranová na druhé pozici a z chlapů byl na třetím místě Petr Žlebek, i v dětské kategorii jsme byli na bedně. Andreas Tsametis na třetím místě.

V tělocvičně se hrál badminton. Měli jsme tam dva zástupce Marcela Vajdu a Petra Krčmáře. Ikdyž vzájemný zápas vyhrál Marcel, musí hoši ještě potrénovat, aby postoupili ze základní tabulky :-)

Kousek od hlavního sportoviště se hrál závodní tenis. V kategorii dospělých jsme měli dvě dvojice (Dan Hrbáč ml.,Petr Rozum a Dan Hrbáč st, Alexandr Tsametis). Nadějnější dvojice Dan a Petr se dostala až mezi čtyři nejlepši. V neděli potvrdili, že jsou opravdu skvělí a vyhráli celý trunaj. V dětské kategorii jsme měli dva malé tenisty. Honzu Hrbáče a Amálii Vajdovou. Honzík se umístil na 3.místě a Amálka byla bramborová.

V sobotu probíhal dětský program, kde děti soutěžily v různých disciplínách. Lukáš beran byl nejrychlejší v běhu na 60m mezi dětmi.

V šipkách jsme měli výborného šipkaře, který bere tradičně nejlepší pozice těchto her. Nebylo tomu jinak ani letos. Tomáš Mališ se dostal do finále, kde se potkal s velmi dobrým protivníkem. Chybělo málo,aby jej porazil. I krásné druhé místo se počítá.

V neděli byly závěrečné disciplíny jako je běh. Na startovací čáru se postavila i naše Nikol Sýkorová, která si doběhla pro bronzovou medaili.

Dali jsme si výborný oběd a čekali jsme na závěrečné vyhodnocení. Celkem jsme vybojovali 4zlaté medaile, 4stříbrné medaile, 5bronzovýých medailí. Byli jsme nejúspěšnější sportovní výprava roku 2018 a získali jsme putovní pohár pro vítěze.

Jako vítězové jsme usedli do vlaku a v poklidu a ověnšeni medailema jsme se vrátili domů. Děkujeme všem za reprezentaci a do budoucna přejeme hodně úspěchů našim sportovcům.